Kód produktu: 874569
Dostupnosť: do 2 - 3 Dní
14,50€
Bez DPH: 12,08€

Dvojzložkový epoxidový lak je určený k lesklým transparentným náterom korku, dreva, drevovláknitých dosiek, preglejok v interiéry. Vysoko odolný záťažový lak je vhodný na parkety, podlahy, truhlárske výrobky, OSB dosky, telocvične a haly. Lak má atest na protišmykovosť za sucha i mokra, je vhodný pre aplikáciu na drevené i parketové podlahy, schody a schodište. Náter je odolný proti vplyvu chemikálií, olejov, tukov, zásad a je odolný voči radam rozpúšťadiel. 

Upozornenie Lak sa nehodí na ošetrenie napadnutého dreva. Pre prevenciu/ likvidáciu drevokazných škodcov použite vhodný impregnačný prípravok Lignofix s biocídnym účinkom. U natieraných drevených predmetov nesmie počas užívania dochádzať k veľkým objemovým zmenám (napr. spôsobených nevhodnou drevinou, vysokou vlhkosťou a jej kolísaním). Zloženie Roztok strednomolekulárnej epoxidovej živice v zmesi organických rozpúšťadiel s prídavkom aditív. Odtieň Bezfarebný lesklý lak.


Príprava podkladu Podklad musí byť dokonale suchý, zbavený nečistôt a pôvodného náteru. Nasiakavé materiály (drevo, betón, ap.)musia byť preschnuté. Z prírodného dreva sa odporúča odstrániť prírodnú živicu vyškrabaním alebo rozpustením v technickom benzíne a vzniknuté dutiny vytmeliť vhodným tmelom alebo epoxidovou živicou (CHS-Epoxy 531 (110BG15). Teplota podkladu: min. 15 ° C a aspoň 3 ° C nad rosným bodom. Maximálna teplota podkladu je 25 ° C.

Spôsob nanášania: Štetcom, valčekom (pozor: molitanový valček môže spôsobovať bublinky v nátere), striekaním (vzduchové i AIRLESS), máčaním. Návod na použitie Nanášanie je odporúčané začať 15-20 minút od zmiešania laku a tvrdidla. Natuženú a nariedenú zmes nanášajte valčekom, štetcom alebo striekaním na pripravený podklad. Pre optimálne vytvrdnutie je potrebné zaistiť teplotu nad 15 °C, dostatočnú cirkuláciu vzduchu a aplikovať optimálnu hrúbku(40- 50μm). Nie je prípustné lak aplikovať pri teplote podkladu vyššej ako 25 °C. Nepoužívať na mokré a vlhké povrchy, povrchy ošetrené vodouriediteľným náterom alebo nitrolakom, povrchy ošetrené disperzným jednozložkovým lakom. Postup pri aplikácii na drevený podklad 1. Aplikovať penetračné vrstvu (riedenie pozri odsek riedenie), zasychanie 24 hodín. 2. Prebrúsiť brúsnym papierom č. 280-320 a následne odstrániť prach po brúsení. 3. Aplikovať medzivrstvu (riedenie pozri odsek riedenie), zasychanie 24 hodín. 4. Prebrúsiť brúsnym papierom č. 320 a následne odstrániť prach po brúsení. 5. Aplikovať vrchný náter (riedenie pozri odsek riedenie). Dosúšať je možné najskôr po odprchaní rozpúšťadiel (cca po 30 minútach od nanesenia). Teplota dosúšania nesmie prekročiť 60 ° C (doba dosúšania pri tejto teplote je 1 hodina). Počas zasychania je nutné zaistiť dostatočné vetranie. Pretierateľnosť: 24 hodín pri teplote 20 °C. Vytvrdenie pre pochôdznosť: 24 hodín pri teplote 20 °C. Plné vytvrdnutie: 7 dní pri teplote 20 °C. Až po tejto dobe je možné vystaviť náter plnému prevádzkovému zaťaženiu. Údržba Nevytvrdnutú kompozíciu možno z povrchu náradia umyť riedidlom Lignofix RIEDIDLO S 6300 prípadne acetónom.

Set vrátane tvrdidla: 0,75 l; 5 l; 10 l. Tvrdidlo je neoddeliteľnou súčasťou setu Lignofix EPOXIDOVÝ dvojzložkový LAK! 

Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!